Tak się mieszka w największym mieście świata

Leżący w środkowej części Chin Chongqing uznawany jest za największą aglomerację miejską na świecie pod względem powierzchni. Rozwój miasta rozpoczął się w 1997 roku, po wydzieleniu z terytorium prowincji Syczuan. Granice nowej metropolii objęły całą prowincję. Jej powierzchnia to obecnie 82,5 tys. km kwadratowych, mniej więcej tyle co powierzchnia Austrii. Razem z peryferiami Chongqing liczy już ok. 32 mln mieszkańców (w granicach administracyjnych). W samym mieście mieszka 7 mln osób, dwie trzecie żyje w znajdujących się na obrzeżach wsiach, skąd – po odebraniu ziemi – stopniowo przesiedlani są do mrówkowców w centrum. (8 fotografii)

1. Bloki mieszkalne w Chongqing w Chinach. AFP PHOTO/NICOLAS ASFOURI

2. Bloki mieszkalne w Chongqing w Chinach. AFP PHOTO/NICOLAS ASFOURI

3. Bloki mieszkalne w Chongqing w Chinach. AFP PHOTO/NICOLAS ASFOURI

4. Poranny ruch na moście Huanhuayuan w Chongqing w Chinach. AFP PHOTO/Olli Geibel

5. Budynek mieszkalny wzdłuż nabrzeża rzeki Jialing w południowo-zachodniej części Chongqing w Chinach. AFP PHOTO/LIU JIN

6. Mostek łączący dwa budynki mieszkalne w Chongqing w Chinach. AFP PHOTO

7. Samochody zaparkowane koło starych budynków mieszkalnych w Chongqing w Chinach. GETTY IMAGES

8. Bloki mieszkalne w Chongqing w Chinach. AFP PHOTO/STEPHANE DE SAKUTIN

Użytkownicy poszukiwali:

  • chongqing powierzchnia
O nas

Nazywamy się Małgorzata i Tomasz Żyłko. Fotografią zajmujemy się zawodowo i hobbystycznie. Wybieramy, dobieramy i przebieramy w zdjęciach od.... dość dawna, pracując najpierw w mediach tradycyjnych (prasa), a potem elektronicznych. Pierwsze własne fotografie robiliśmy w czasach, gdy kolorowe filmy pochodziły z NRD. Najbardziej fascynują nas miejsca i obiekty III kategorii, z Polski B, a nawet C, których zdjęć próżno szukać w agencjach.

Newsletter

Poprzez fakt wprowadzenia adresu e-mail oraz kliknięcia w przycisk „wyślij” wyrażasz zgodę na otrzymywanie biuletynu informacyjnego serwisu 990px.pl. Usługa będzie świadczona z najwyższą starannością w trybie i na warunkach Regulaminu świadczenia usług przez INTERIA.PL Sp. z o.o.