Tak się mieszka w największym mieście świata

Leżący w środkowej części Chin Chongqing uznawany jest za największą aglomerację miejską na świecie pod względem powierzchni. Rozwój miasta rozpoczął się w 1997 roku, po wydzieleniu z terytorium prowincji Syczuan. Granice nowej metropolii objęły całą prowincję. Jej powierzchnia to obecnie 82,5 tys. km kwadratowych, mniej więcej tyle co powierzchnia Austrii. Razem z peryferiami Chongqing liczy już ok. 32 mln mieszkańców (w granicach administracyjnych). W samym mieście mieszka 7 mln osób, dwie trzecie żyje w znajdujących się na obrzeżach wsiach, skąd – po odebraniu ziemi – stopniowo przesiedlani są do mrówkowców w centrum. (8 fotografii)

1. Bloki mieszkalne w Chongqing w Chinach. AFP PHOTO/NICOLAS ASFOURI

2. Bloki mieszkalne w Chongqing w Chinach. AFP PHOTO/NICOLAS ASFOURI

3. Bloki mieszkalne w Chongqing w Chinach. AFP PHOTO/NICOLAS ASFOURI

4. Poranny ruch na moście Huanhuayuan w Chongqing w Chinach. AFP PHOTO/Olli Geibel

5. Budynek mieszkalny wzdłuż nabrzeża rzeki Jialing w południowo-zachodniej części Chongqing w Chinach. AFP PHOTO/LIU JIN

6. Mostek łączący dwa budynki mieszkalne w Chongqing w Chinach. AFP PHOTO

7. Samochody zaparkowane koło starych budynków mieszkalnych w Chongqing w Chinach. GETTY IMAGES

8. Bloki mieszkalne w Chongqing w Chinach. AFP PHOTO/STEPHANE DE SAKUTIN

Użytkownicy poszukiwali:

  • chongqing powierzchnia
  • chiny bloki
  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1824 E2E0ySEhYL5t3AIhc86alRNSqcph7UCsJNOVQwOpXu8qOE6OSaZxXHOPmLEPnT-E 3d9a13601599df9466a9da4dd9db7ff31f1c12b9&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme
  • puste bloki mieszkalne w chinachg
O nas

Nazywam się Paweł Krawczyk i pracuję w Interii, gdzie jako fotoedytor odpowiadam za zdjęciową atrakcyjność strony głównej portalu. Zanim tu przyszedłem byłem miejskim fotoreporterem i fotografowałem niemal wszystko co działo się w Krakowie i okolicach (koncerty, mecze, protesty, otwarcia, zamknięcia, odsłonięcia, przekazania itd…). Teraz trochę mniej intensywnie fotografuję, ale codziennie przez mój monitor przechodzą setki zdjęć agencyjnych. I te najlepsze i najciekawsze wybieram dla was!

Newsletter

Poprzez fakt wprowadzenia adresu e-mail oraz kliknięcia w przycisk „wyślij” wyrażasz zgodę na otrzymywanie biuletynu informacyjnego serwisu 990px.pl. Usługa będzie świadczona z najwyższą starannością w trybie i na warunkach Regulaminu świadczenia usług przez INTERIA.PL Sp. z o.o.