Surfowanie w realu

Surfing to jazda na specjalnie przystosowanej desce, unoszonej przez czoło fali morskiej. Pierwsze wzmianki o surferach pochodzą z dzienników Jamesa Cooka (trzecia ekspedycja na Pacyfiku w 1778 roku), który wspomina mieszkańców wysp, ujeżdżających fale w zatoce Kealakekua. Od tego czasu surfing podzielił się na wiele odmian. Jest zatem windsurfing (deska z żaglem), kitesurfing (surfer przypięty jest do specjalnego latawca), bodyboarding (surfuje się głównie w pozycji leżącej) i kilka innych rodzajów. Dzisiaj skupię się głównie na klasycznych surferach fotografowanych w ulubionych miejscach fanów tego sportu, czyli w Australii i na Hawajach. Dla nich surfing to nie tylko dyscyplina sportowa, ale również sposób na życie. (30 fotografii)

1. SRI LANKA, Hikkaduwa: Japońskie surferki oglądają zawody zorganizowane przez Japan Pro Surfing Association. AFP PHOTO/Ishara S.KODIKARA

2. AUSTRALIA, Sydney: Paul Hawkins pozuje na plaży, tuż po tym jak skończył surfować. (Foto: Cameron Spencer/Getty Images)

3. WIELKA BRYTANIA, St. Agnes: Surfer pływający w pozycji leżącej na brzuchu wraz ze swoją deską na plaży Chapel Porth. (Foto: Matt Cardy/Getty Images)

4. RPA, Durban: Instruktor surfingu pomaga dziewczynce w utrzymaniu równowagi na desce. AFP PHOTO / Yasuyoshi Chiba

5. USA, Pismo Beach: Timothy Norton, który stracił nogę służąc w Iraku, przygotwuje się do wypłynięcia na fale. Foto: Ezra Shaw/Getty Images/AFP

6. USA, Pismo Beach: Jake Speed, któremu amputowano obie nogi i część prawej ręki, łapie falę podczas zawodów w Kalifornii. Foto: Ezra Shaw/Getty Images/AFP

7. USA, Maui: Surfer na szczycie fali w otoczeniu ekip telewizyjnych i fotoreporterów. Foto: Donald Miralle/Getty Images

8. USAm, Kapalua: Chris Stor surfuje podczas przypływu w pobliżu plaży Windmills. (Foto: Donald Miralle/Getty Images)

9. USA, Huntington Beach: Mick Fanning z Australii popisuje się trikiem „lip frontside”. (Foto: Victor Decolongon/Getty Images)

10. FRANCJA, Hossegor: Ross Williams podczas trzeciej rundy zawodów Hossegor Rip Curl Pro we Francji. Foto: Pierre Tostee/Allsport.

11. USA, Pipeline: Mark Healey spada z deski podczas zawodów Rip Curl Pipe Masters organizowanych na Hawajach. (Foto: Pierre Tostee/APS via Getty Images)

12. USA, Waimea: Widzowie zgromadzeni na plaży oglądają zawody dla surferów. (Foto: Kent Nishimura/Getty Images)

13. AUSTRALIA, Scarborough: Dziewczyna czeka na początek zawodów dla nastolatków do 17. roku życia. (Foto: Ezra Shaw/Getty Images)

14. USA, Kapalua: Surfer na dużej fali w pobliżu plaży Windmills. (Foto: Donald Miralle/Getty Images)

15. USA, Waimea: Kohl Christensen surfuje na fali podczas zawodów Quiksilver in Memory of Eddie Aikau Competition na Hawajach. (Foto: Kent Nishimura/Getty Images)

16. AUSTRALIA, Bells Beach: Surferzy rozgrzewają się przed rozpoczęciem zawodów. (Foto: Lucas Dawson/Getty Images)

17. USA, Kapalua: „Duck dive”, czyli wpłynięcie pod nacierającą falę, w wykonaniu surfera z Hawajów. (Foto: Donald Miralle/Getty Images)

18. USA, Pipeline: Chris Ward płynie w wodnym tunelu w trakcie zawodów Billabong Pipeline Masters. AFP PHOTO / PIERRE TOSTEE

19. USA, Oahu: Australijczyk Joel Parkinson zrzucony z deski na szczycie fali. AFP PHOTO /HO/ ASP COVERED IMAGES/ Kelly Cestari

20. AUSTRALIA, Sydney: Owen Wright (po lewej) zeskakuje z deski, aby uniknąć kolizji z Mickiem Fanningiem (po prawej). (Foto: Cameron Spencer/Getty Images)

21. AUSTRALIA, Sydney: Kelly Slater z USA podczas zawodów Surfsho w Bondi Beach. (Foto: Cameron Spencer/Getty Images)

22. USA, Nowy Jork: Surferzy oświetleni przez policyjny helikopter, który stara się ich ostrzec przed nadciągającym huraganem. Fot: Mario Tama/Getty Images/AFP

23. USA, Huntington Beach: Tłumy ludzi, w tym surferzy, na plaży w Huntington Beach korzystają z fal wywołanych przez silny przypływ. AFP PHOTO/Mark RALSTON

24. AUSTRALIA, Scarborough: Wychodząca na plażę surferka chroni się przed deszczem. (Foto: Ezra Shaw/Getty Images)

25. AUSTRALIA, Binalong Bay: Deska surfingowa nadgryziona przez żarłacza białego. Rekin został spłoszony przez kuzyna surfującej dziewczynki, co uratowało jej życie. AFP PHOTO / AAP / Tasmania Police

26. AUSTRALIA, Sydney: Znak informujący surferów o zamknięciu plaży z uwagi na pojawienie się rekina w wodach przybrzeżnych. (Foto: Ian Waldie/Getty Images)

27. CHINY, Sanya: Surfer zmierza w kierunku wody na jednej z południowych plaż w Chinach. AFP PHOTO/Frederic J. BROWN

28. AUSTRALIA, Sydney: Uczestnicy zawodów dla ratowników w Sydney wbiegają do wody. (Foto: Cameron Spencer/Getty Images)

29. MEKSYK, Cabo San Lucas: Chłopiec z deską skimboardową (do jazdy na płytkiej warstwie wody) obserwuje fale na plaży w Cabo San Lucas. AFP PHOTO/Paul J. Richards

30. USA, San Clemente: Trzykrotny mistrz świata - Andy Irons - odpływa od plaży, aby poszukać większych fal. (Foto: Donald Miralle/Getty Images)

Użytkownicy poszukiwali:

  • surfowanie
O nas

Nazywam się Paweł Krawczyk i pracuję w Interii, gdzie jako fotoedytor odpowiadam za zdjęciową atrakcyjność strony głównej portalu. Zanim tu przyszedłem byłem miejskim fotoreporterem i fotografowałem niemal wszystko co działo się w Krakowie i okolicach (koncerty, mecze, protesty, otwarcia, zamknięcia, odsłonięcia, przekazania itd…). Teraz trochę mniej intensywnie fotografuję, ale codziennie przez mój monitor przechodzą setki zdjęć agencyjnych. I te najlepsze i najciekawsze wybieram dla was!

Newsletter

Poprzez fakt wprowadzenia adresu e-mail oraz kliknięcia w przycisk „wyślij” wyrażasz zgodę na otrzymywanie biuletynu informacyjnego serwisu 990px.pl. Usługa będzie świadczona z najwyższą starannością w trybie i na warunkach Regulaminu świadczenia usług przez INTERIA.PL Sp. z o.o.22 komentarze do wpisu “Surfowanie w realu”