Szkoła muay thai dla sierot

Godzinę drogi od centrum Bangkoku znajduje się szkoła, gdzie trenują młodzi adepci muai thai. Niby nic dziwnego, ponieważ ten sport walki jest bardzo popularny w Tajlandii, jednak w szkole w Phuwana trenują wyłącznie… sieroty.
W tej tradycyjnej sztuce walki ćwiczą się tu osieroceni chłopcy w wieku od siedmiu do osiemnastu lat. Każdy dzień jest przeznaczony na trening, rozpoczynany o czwartej rano sześciokilometrowym biegiem. Od godziny ósmej do czternastej chłopcy uczą się w lokalnej szkole, ale o piętnastej wracają już na salę ćwiczeń.
Każdy z nich marzy o tym, by kiedyś zostać mistrzem muai thai. Póki co, biorą udział w licznych zawodach, a zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczają na utrzymanie siebie i szkoły, w której uczą się dyscypliny i wyrabiają umiejętności potrzebne mistrzom. (29 fotografii)

1

1. TAJLANDIA, Bangkok: Młodzi adepci muay thai czekają na instrukcje trenera. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

2

2. TAJLANDIA, Bangkok: Trening przed lustrem pozwala ocenić tężyznę, która świadczy o przygotowaniu zawodnika. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

3

3. TAJLANDIA, Bangkok: Wykonywanie pompek to nieodłączny element każdego treningu. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

4

4. TAJLANDIA, Bangkok: Chłopcy ze szkoły Phuwana Muay Thai Kickboxing podczas ćwiczeń w podciąganiu się na drążku. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

5

5. TAJLANDIA, Bangkok: Bliźniacy, Lerttawee i Krongtorranee, ćwiczą atak kolanem. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

6

6. TAJLANDIA, Bangkok: Tagothong ćwiczy technikę kopnięć przy użyciu piłki podrzucanej przez kolegów. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

7

7. TAJLANDIA, Bangkok: Młodzi zawodnicy ćwiczą wytrzymałość i szybkość podczas codziennych biegów. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

8

8. TAJLANDIA, Bangkok: Aby wyrobić odpowiednie partie mięśni, Pankorn trzyma szczękami cementowy ciężar o wadze 10 kg. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

9

9. TAJLANDIA, Bangkok: Aby wzmocnić mięśnie brzucha młody adept muay thai z Phuwana podczas wykonywania “brzuszków” uderzany jest dodatkowo masywnym ochraniaczem. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

10

10. TAJLANDIA, Bangkok: Chłopcy uderzają na zmianę worek treningowy, trenując niskie kopnięcia. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

11

11. TAJLANDIA, Bangkok: Tagothong obserwuje kolegę trenującego uderzenia kolanem. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

12

12. TAJLANDIA, Bangkok: Koledzy masują nogi Pankorna, który walczy ze sparring partnerem przed zaplanowanymi zawodami. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

13

13. TAJLANDIA, Bangkok: Chłopcy ćwiczą kopnięcia podczas sesji treningowej. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

14

14. TAJLANDIA, Bangkok: Panpetch (po lewj) i Tagothong (po prawej) bawią się z królikami, które hodują w szkole w Phuwana. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

15

15. TAJLANDIA, Bangkok: Chłopcy odpoczywają podczas przerwy w treningu. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

16

16. TAJLANDIA, Bangkok: Yodkatunyu, Tagothong i Panpetch odpoczywają po całym dniu treningu. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

17

17. TAJLANDIA, Bangkok: Chłopiec zmywający naczynia po zakończonym posiłku. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

18

18. TAJLANDIA, Bangkok: Czternastoletni Pansak oblewa się wodą przed walką. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

19

19. TAJLANDIA, Bangkok: Ciało małego zawodnika muai thai nacierane jest przed walką, aby maksymalnie obniżyć jego wagę. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

20

20. TAJLANDIA, Bangkok: Chłopiec zakłada ochraniacz przed rozpoczęciem walki na Channel 7 w Bangkoku. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

21

21. TAJLANDIA, Bangkok: Zawodnik udaje się do swojego narożnika, przechodząc przez tłum kibiców. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

22

22. TAJLANDIA, Bangkok: Pansak siedzący w swoim narożniku na sekundy przed rozpoczęciem pojedynku. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

23

23. TAJLANDIA, Bangkok: Instrukcje od trenera przekazywane w przerwie między kolejnymi rundami. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

24

24. TAJLANDIA, Bangkok: Dwaj młodzi zawodnicy podczas starcia w ringu. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

25

25. TAJLANDIA, Bangkok: Walczący chłopcy podczas gali zorganizowanej na Channel 7. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

26

26. TAJLANDIA, Bangkok: Widok na rozstawiony ring i walczących chłopców. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

27

27. TAJLANDIA, Bangkok: Czternastoletni Pansak jest jednym z zawodników walczących podczas zawodów na stadionie Channel 7. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

28

28. TAJLANDIA, Bangkok: Młode koguty, hodowane w szkole w Phuwana, przechadzają się po ringu. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

29

29. TAJLANDIA, Bangkok: Kilkuletni chłopiec zaczyna swój trening w szkole Phuwana Muay Thai. (Foto: Kristian Dowling/Getty Images)

Użytkownicy poszukiwali:

  • muay thai
  • chlopczyki tailand
  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1875 k_ceFKTfN_EfIPnMDqRwpAomYh7WLcLxQEuBbqvUdRQdlK0sPUGGPUEiRxAHCfNW 17f50b929301bf9747415b5d79307c579564cddc&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme
  • muay thai trening
  • pansak muay thai
O nas

Nazywam się Paweł Krawczyk i pracuję w Interii, gdzie jako fotoedytor odpowiadam za zdjęciową atrakcyjność strony głównej portalu. Zanim tu przyszedłem byłem miejskim fotoreporterem i fotografowałem niemal wszystko co działo się w Krakowie i okolicach (koncerty, mecze, protesty, otwarcia, zamknięcia, odsłonięcia, przekazania itd…). Teraz trochę mniej intensywnie fotografuję, ale codziennie przez mój monitor przechodzą setki zdjęć agencyjnych. I te najlepsze i najciekawsze wybieram dla was!

Newsletter

Poprzez fakt wprowadzenia adresu e-mail oraz kliknięcia w przycisk „wyślij” wyrażasz zgodę na otrzymywanie biuletynu informacyjnego serwisu 990px.pl. Usługa będzie świadczona z najwyższą starannością w trybie i na warunkach Regulaminu świadczenia usług przez INTERIA.PL Sp. z o.o.27 komentarzy do wpisu “Szkoła muay thai dla sierot”