Nowa wersja 990px + konkurs

No i jest nowa odsłona 990px! Blog jest na takim etapie, kiedy nowe elementy nie będą się już raczej pojawiały, a wszystkie części składające się na 990px wymagały ujednolicenia i doszlifowania (pewnie pamiętacie dyskusje na temat poprzedniej wersji graficznej ;D).
 
Krótko o zmianach. Od dzisiaj nowy design i przemodelowane menu. Aby ułatwić komunikację ze mną, na górze znajdziecie link do formularza kontaktowego oraz możliwość zaproponowania tematu (bardzo dziękuję wszystkim, którzy do tej pory przesłali swoje propozycje).
 
Kilka nowości odnośnie komentowania. Po pierwsze, możecie zostawiać komentarz korzystając z konta na Facebooku (wystarczy kliknąć „Connect with Facebook ”). Po drugie, Ci z Was, którym nie chce się zostawiać komentarza (wiadomo, trzeba podać email, coś napisać – mi też się czasem nie chce) mogą ocenić wpis klikając w gwiazdkowy system oceniania (dziwnie to brzmi, ale tak to wygląda).
 
Dwie bardzo fajne nowości to:
Archiwum – na dole strony, pod ostatnim miesiącem jest przycisk „Wszystkie”, który przeniesie Was na stronę z wylistowanymi wszystkimi wpisami i możecie łatwo sprawdzić, co się działo na 990px do tej pory.
 
Tłumacz – (po wejściu w post, obok tytułu) poprzednia wersja Google Translator była dosyć toporna, zmieniała adres i jeszcze kilka innych trudności sprawiała. Teraz jest pełen luksus, masa języków do wyboru – hameryka.
 
KONKURS!
Mam dla Was trzy ekskluzywne koszulki 990px. W komentarzu do tego posta podajcie proszę, który set zdjęć przypadł Wam najbardziej do gustu (podpowiedź: Archiwum) i w dwóch zdaniach napiszcie dlaczego. Możecie pisać konkursowe komentarze do niedzieli (29 listopada), a ja wybiorę najlepsze – moim zdaniem xD – odpowiedzi. Szczegółowy regulamin znajdziecie tutaj.
 
To chyba tyle, do zobaczenia jutro. Więcej »
O nas

Nazywam się Paweł Krawczyk i pracuję w Interii, gdzie jako fotoedytor odpowiadam za zdjęciową atrakcyjność strony głównej portalu. Zanim tu przyszedłem byłem miejskim fotoreporterem i fotografowałem niemal wszystko co działo się w Krakowie i okolicach (koncerty, mecze, protesty, otwarcia, zamknięcia, odsłonięcia, przekazania itd…). Teraz trochę mniej intensywnie fotografuję, ale codziennie przez mój monitor przechodzą setki zdjęć agencyjnych. I te najlepsze i najciekawsze wybieram dla was!

Newsletter

Poprzez fakt wprowadzenia adresu e-mail oraz kliknięcia w przycisk „wyślij” wyrażasz zgodę na otrzymywanie biuletynu informacyjnego serwisu 990px.pl. Usługa będzie świadczona z najwyższą starannością w trybie i na warunkach Regulaminu świadczenia usług przez INTERIA.PL Sp. z o.o.38 komentarzy do wpisu “Nowa wersja 990px + konkurs”

  Paweł Opydo
  24 listopad, 2009

  Ja tylko chciałem nadmienić, że ta nowa wersja jest nadal w wersji beta, więc jakbyście widzieli jakieś bugi, to proszę o cynk :)

  Przy okazji dowcip: dlaczego programiści nie pracują w Wigilię? Bo wtedy rodzi się bug.

  link do komentarza
  zubel
  24 listopad, 2009

  14 sierpień 2009 – Wyścigi serii NASCAR
  genialne zdjecia – bardzo dobrze oddaja piekno samochodów, zmagania mechanikow z czasem, adrenaline, smutek po porazce, szczescie po zwyciestwie… i dobra zabawe, a wiec to, co w sporcie (nie tylko tym) jest najwazniejsze…
  (… brak tam tylko zdjeć pieknych pań wreczajacych puchar, ale przy tylu plusach jeden minus jest niezauważalny ;) )

  link do komentarza
  GeoS
  24 listopad, 2009

  „Mara” – brutalne gangi Ameryki Środkowej [18+]

  Dlaczego? Dlatego, że pokazuje coś całkowicie spoza realiów możliwych do wyobrażenia sobie w Polsce, pokazuje coś, do czego na codzień nie ma możliwości dotarcia, kupienia wycieczki, pojechania, zrobienia 3 zdjęć i później chwalenia, czego to się nie widziało. Jest to środowisko, w które trzeba choć trochę wniknąć, orientować się w nim, żeby zrobić sensowny reportaż. Taki set zdjęć różnych fotografów powinien budzić respekt za pracę, jaką wykonują. Podobnie jest z reporterami w strefach konfliktów zbrojnych.

  Pozdrawiam i gratuluje dobrej roboty :)

  link do komentarza
  Jędrzej Kamiński
  24 listopad, 2009

  Z ostatnich bardzo podobał mi się zestaw „Kung-fu prosto z Shaolin”. Ta kultura jest dla nas odległa, obca, bardzo tajemnicza. Nie zdołało tej mistyczności zbrukać nawet kilka amerykańskich filmów z Kung-fu w tytule. Nadal już na wstępie jakoś mamy do tych ludzi szacunek – ukazywanie ich życia codziennego jest więc nad wyraz interesujące ;)

  link do komentarza
  Anrii
  24 listopad, 2009

  Lotniskowce – galeria z 25 czerwiec 2009.
  Dlaczego ? – bo urzekło mnie oddanie atmosfery panującej na takich jednostkach, współpraca tych na górze i na dole oraz pokazanie że bez tych wszystkich ludzi pilot jest całkowicie bezradny.Do tego mogę jeszcze dodać naprawdę dobre kadry, zdaje się że słyszę pracujące windy i ryk uruchamianych silników od eFek.

  link do komentarza
  Mateusz Siepracki
  24 listopad, 2009

  Sytuacja w Somalii [18+]
  Bardzo interesujące zdjęcia. Pomimo pokazanych drastycznych scen, to naprawdę artykuł godny głębszej uwagi. Podziwiam odwagę i profesjonalizm fotografów robiących te zdjęcia.
  Bardzo poruszyło mnie zdjęcie głodnych dzieci (nr 6) oraz zdjęcia po walkach ulicznych (np. nr 23 czy 27). Dla mnie jest to po prostu niewyobrażalne, jak takie straszne rzeczy mogą dziać się na ulicach. Warto obejrzeć takie zdjęcia, by uświadomić sobie, że istnieją inne kraje, gdzie dzieje się gorzej – a nie patrzeć tylko na czubek własnego nosa.

  Pozdrawiam :)

  link do komentarza
  elBarto
  24 listopad, 2009

  Mur na granicy USA – Meksyk Mur na granicy USA – Meksyk
  Świetnie przedstawiona sytuacja na granicy dwóch światów, Meksykanie którzy za bardzo wysoką cenę starają się przekroczyć ten mur, za którym kryć ma się raj. Świetnie uchwycone emocje – choćby zdjęcie gdy rodziny rozmawiają ze sobą przez kraty, kompletny reportaż pozwalający widzowi przenieść się na chwilę na kontynent amerykański.

  link do komentarza
  Aga_Terve
  24 listopad, 2009

  jak dla mnie – Diwali – festiwal światła, bo w zimne październikowe dni wniósł trochę ciepła i napełnił mnie marzeniami o podróży do Indii :)

  link do komentarza
  Carlos
  24 listopad, 2009

  Witamy na Oktoberfest

  Set doskonale obrazuje atmosferę panującą na tym międzynarodowym festiwalu. Ludzie uśmiechnięci od ucha do ucha trzymający wielgachny kufel z piwem, jak i negatywne strony tego wydarzenia o których większość ludzi zapomina.

  link do komentarza
  Jacq
  24 listopad, 2009

  24 sierpień 2009 ‚Czas na ślub’
  Niesamowity set pokazujący to samo zdarzenie w różnym kontekście kulturowym i geograficznym.
  Inne stroje, kolory, odmienne tradycje..
  a wszystko jednak tworzy spójną całość, w każdej kulturze i każdym miejscu na świecie.

  link do komentarza
  Azrael
  24 listopad, 2009

  Zdjęcia z Tour de France. Bo zdjęcia są dynamiczniejsze, niż przekaz telewizyjny. Bo to, obok lekkoatletyki, moja ulubiona dyscyplina sportu i nikt jej tak doskonale nie pokazał.

  Pozdrawiam

  link do komentarza
  Paweł Tyndel
  24 listopad, 2009

  http://www.990px.pl/index.php/.....y-ad-2009/

  Wspaniały set, ukazujący ile trudu niektórzy muszą włożyć, byśmy mogli ot tak, kupić sobie chleb w piekarni. Pokazuje on też, jaka przepaść technologiczna dzieli Europę od krajów wschodu. To, co u nas robi maszyna i kilkoro robotników, tam musi wykonywać kilkunastu rolników. Zdjęcia są bardzo klimatyczne, ukazujące wiele punktów widzenia. Moim faworytem jest zdjęcie numer 1, na którym strudzona dłoń trzyma zebrane ziarna, plon ciężkiej pracy wielu ludzi.

  link do komentarza
  Rafał Baran
  24 listopad, 2009

  Jak feniks z popiołów – 4 listopad 2009
  Jest to zdecydowanie najlepsza galeria jaka została opublikowana na łamach tej strony, nie dość że zdjęcia są przepiękne to jeszcze jest to kawałek historii. Polecam zdjęcie nr 26 !!!! MEGA !!!

  link do komentarza
  ghrond
  24 listopad, 2009

  „Mara” – brutalne gangi Ameryki Środkowej

  jeden z pierwszych fotoreportaży, który tu zobaczyłem. jeden z pierwszych który wywarł na mnie tak wielkie wrażenie. jeden z tych, dzięki któremu czekam z niecierpliwością na następne

  link do komentarza
  mariuszslonski
  24 listopad, 2009

  http://www.990px.pl/index.php/.....z-nagonka/

  Reportaż, niby zwyczajny jednakże bardzo plastyczny, urzekł mnie swoją ferią barw i samym pomysłem na przedstawienie polowania w taki a nie inny sposób. Pomijając już zalety tego reportażu widać tu wizualizacje słów już niestety nieżyjącego fotoreportera Roberta Capy a mianowicie „Jeśli twoje zdjęcia nie są dostatecznie dobre, to nie jesteś dostatecznie blisko”.

  Pozdrawiam 990px.pl i czekam na dalsze ciekawe konstrukcje reporterskie

  link do komentarza
  MrCichy
  25 listopad, 2009

  Jak feniks z popiołów – o USS New York, zrobionym ze stali odzyskanej z WTC. Niesamowita historia i świetny pomysł na uczczenie ofiar zamachów. A zdjęcie numer 10 – gdy statek przepływa koło miejsca, gdzie stały wieże, ma w sobie coś niezwykłego, co uświadamia patriotyzm nawet tym, którzy nie są Amerykanami.

  link do komentarza
  ania
  25 listopad, 2009

  Zaduszki to dla mnie najlepszy reportaż listopada.Trudno było postawić na jeden konkretny.Poprzez te zdjęcia poznałam różne podejście do obchodów tego święta,obcowania ze zmarłymi i życia po miedzy nimi.To przeważyło nad murem berlińskim czy zdjęciami z naszej niepodległości.

  link do komentarza
  Bzzzt
  25 listopad, 2009

  „Luchador nie pokazuje twarzy”
  http://www.990px.pl/index.php/.....je-twarzy/

  Cykl zdjęć zafascynował mnie przede wszystkim sposobem przedstawienia emocji widzianych w skrawkach twarzy skrywanych za maską. Fotograf bardzo umiejętnie pokazał kulisy brutalnego sportu, przedstawiając niejednokrotnie „lokalnych bohaterów” w bardzo ludzki sposób. Nakreślone obiektywem postaci Luchadorów skłaniają do refleksji, zmuszają do zadania sobie pytania jak wiele jest człowiek w stanie poświęcić dla kariery, sławy i pieniędzy.

  link do komentarza
  bobiko
  25 listopad, 2009

  http://www.990px.pl/index.php/.....od-upadku/ Mur Berliński 20 lat od upadku

  Dlaczego? Ponieważ ten mur był jednym z najbardziej dobitnym dowodem zdrady jałtańskiej, czy też zachodniego pragmatyzmu, żeby nie powiedzieć – brakiem odwagi po stronie Aliantów. Zanadto to także symbol komunizmu / socjalizmu, który zabierał nadzieję na lepsze jutro ludziom, Berlińczykom, którzy cierpieli dalej, mimo, że wojna już dawno się skończyła.
  Ten temat jest związany z moimi 2ma pobytami w Berlinie (po studencku, spontanicznie), gdzie wraz z polskimi i niemieckimi kolegami zwiedzaliśmy Berlin pieszo. Taka piesza wycieczka uświadomiła nam różnice kulturowo-ekonomiczne między 2ma częściami miasta. Na wschodzie było czuć biedę (zamieszkiwane przez bezrobotnych imigrantów), na zachodzie luksus. No i ten Berliner Platz, Brama Branderburska.. Po prostu lubię klimat berlińskiego miasta.

  I jak śpiewał śp.Kaczmarski, Mury po upadku, będą rosły tyle że inne. dowód? http://www.990px.pl/index.php/.....sa-meksyk/

  link do komentarza
  agiepe
  25 listopad, 2009

  Modlitwa
  Dzięki tym zdjęciom moglem zobrazować uczniom w szkole zagadnienie modlitwy człowieka w różnych religiach. To co tu znalazłem najbliżej oddaje coś, co tak naprawdę niesłychanie trudno uchwycić w fotografii- relacje człowieka do Boga.

  link do komentarza
  JJ
  25 listopad, 2009

  Mnie do gustu najbardziej przypadła galeria pt. „Afganistan – fabryki cegieł”. W sugestywny sposób ukazano w niej wiele elementów składowych, które jako całość uderzają do głębi. Kraj, który większość z nas postrzega przez pryzmat odległej wojny i handlu opium, staje się obserwatorowi zdjęć bliższy. Abstrakcja do tej pory obserwowana bardzo pobieżnie, w zadziwiający sposób staje się bliska. Dostrzegamy czym jest bieda czy trud pracy, wzmacniane ludzkim wymiarem problemu. Jednocześnie dynamizm zdjęć, ich jakość techniczna i estetyczna pobudza poczucie piękna. Ten kontrast poznawczy zapisał się u mnie na trwałe, stąd taki, a nie inny wybór.

  link do komentarza

  […] Drugą nowością, o której chciałbym Wam napisać, jest odświeżona wersja serwisu 990px.pl (który jest naszym wielkim sukcesem). Dopracowaliśmy layout, wprowadziliśmy nowe funkcje (Facebook Connect rulez), udoskonaliliśmy dotychczasowe. Mam nadzieję, że dzięki temu oglądanie fotoreportaży będzie dla Was wygodniejsze :) Jest i konkurs – można wygrać koszulki, szczegóły tutaj. […]

  link do komentarza
  kaczi
  25 listopad, 2009

  moj ulubiony foto temat pojawil sie wlasnie ostatnio ;)
  genialne zdjecia ludzi „ubranych w tatuaze :) „…
  zdjecia przedstawiaja cos nadzwyczajnego, prawdziwe arcydzielo na LUDZKIM ciele :) dodatkowo malo kto jest odwazny na taki „stroj” i cieszy mnie ze w Polsce corraz czesciej mozna zobaczyc ludzi skrywajacych gdzies swoj tatuaz :) …a jak z kazda pasja zrobienie pierwszego napewno nie konczy zabawy i dlatego powstaja kolejne. Polecam i uwazam ze swietne zdjecia, pomysly na tatuaze i styl zycia tak naprawde ;)
  pozdrawiam

  link do komentarza
  Raf
  26 listopad, 2009

  „Wszystkich Świętych i Zaduszki” – zdjęcia obok których trudno przejść obojętnie. Doskonale pokazują przenikanie się sacrum i profanum, życia i śmierci. Szczególnie mam tu na myśli kadry z Filipin, gdzie chęć przetrwania miesza się z nieuchronnością przemijania i końcowym przystankiem naszej ludzkiej powłoki, jakim jest cmentarz. Na zdjęciach z tego setu można zobacz również miłość (13. EKWADOR, 4. MEKSYK), oddanie (27. FILIPINY), ale też fakt, iż nawet śmierć może być towarem (9. GWATEMALA).

  link do komentarza
  Tycjan
  26 listopad, 2009

  Po raz kolejny pytanie: kiedy zdjęcie z serii w RSS?

  link do komentarza
  pmacura
  26 listopad, 2009

  Tycjan: Po raz kolejny pytanie: kiedy zdjęcie z serii w RSS?

  Dziwne, u mnie działa ;D. A tak poważnie, to już powinno być OK.

  link do komentarza
  Paweł Opydo
  26 listopad, 2009

  pmacura:
  Dziwne, u mnie działa ;D. A tak poważnie, to już powinno być OK.

  Powinno być OK… za chwilę, bo właśnie to wprowadzamy ;) Kolejny set powinieneś już dostać z pierwszym zdjęciem w RSS :)

  link do komentarza
  radigy
  26 listopad, 2009

  „Kung-fu prosto z Shaolin” – http://www.990px.pl/index.php/.....z-shaolin/

  Kapitalne zdjęcia które przenoszą nas do całkowicie nieznanego nam świata. Reportaż zmusił mnie do refleksji na temat sposobu życia oraz wartości które są dla mnie w życiu ważne. Niesamowite jest to, że gdzieś tam daleko w Chinach żyją ludzie kierujący się tak starymi zasadami i są szczęśliwi. Co czyni tak naprawdę, że kilkaset kilometrów na wschód istnieje świat oparty na zupełnie różniących się od naszych norm, fundamentach? Kto o tym zdecydował i kto tak naprawdę ma rację?

  link do komentarza
  Krzysztof Dembinski
  27 listopad, 2009

  „Mara” – brutalne gangi Ameryki Środkowej – pokazuje zupełnie inny świat. Odległość pomiędzy naszym domem, facebookiem, internetem, aparatami a tymi ludźmi i ich walką z tym co ich otacza, jest niesamowita.
  Mur berliński – 20 lat od upadku ten film powinien być na początku, po obejrzeniu zmienił mi się sposób patrzenia na tamten czas i miejsce, zdjęcia dopełniają obrazu.
  Pozdrawiam – naprawdę świetny blog

  link do komentarza
  neurosome
  27 listopad, 2009

  I oczywiście, że rzecz jasna set tatuażowi poświęcony zdobywa mój głos.
  http://www.990px.pl/index.php/.....e-tatuazy/
  Tatuaż u nas wciąż uważany za niepoważny środek wyrazu, tutaj pokazany jest jako środek bardzo uniwersalny. Od treści religijnych (21) przez fanowskie (18, 23, 24), po „gołe baby” (26, 27) które okazują się przyczynkiem do poruszenia poważniejszych tematów.

  link do komentarza
  Sowa
  27 listopad, 2009

  Najbardziej do gustu przypadło mi to zdjęcie: http://www.990px.pl/wp-content.....686325.jpg

  Przedstawia ono ogrom konstrukcji, coś co już było, ale znów powstało z gruzów przeszłości. Wiele ludzi straciło życie pod tym stopem metali, wielu ludzi udało się uratować niech ten okręt przypomina o wydarzenia 11 września. Pamiętajmy o ludziach, którzy stracili podczas tego ataku swoich bliskich. To urzekło mnie w tym zdjęciu ;)

  link do komentarza
  krzgie
  27 listopad, 2009

  Witam
  Najbardziej urzekł mnie wpis pt. „Podwodny myśliwy”.

  Dlaczego?

  Nie będę pisał, że zdjęcia, bo one w większości wpisów urzekają. Bardziej urzekła mnie tematyka – majestatyczne przedstawienie potworów z głębin zrodzonych z pracy ludzkich rok, które jednocześnie potrafią być tak piękne, a z drugiej strony tak skuteczne i niebezpieczne.

  Historia już wiele razy opisywała te maszyny, były one przedstawiane w różnych sytuacjach i kontekstach, jednak fenomenem jest, że za każdym razem budzą niekłamany podziw.

  Pozdrawiam

  link do komentarza
  matejkoo
  28 listopad, 2009

  http://www.990px.pl/index.php/.....ganistanu/

  Moim zdaniem najlepszym setem jest ten dotyczący Patrolu z Afganistanu.

  Ktoś kiedyś powiedział że dobrej fotografii nie trzeba podpisywać i tłumaczyć, ona sama się broni wzbudzając emocje u odbiorcy i ukazując rzeczywistość. Rzeczywistość której coraz częściej brak w erze Photoshopa, nieprzyzwoicie pięknie wyretuszowanych kobiet i doskonałych technicznie zdjęć. Dla mnie tamte zdjęcia ukazują właśnie tą prawdziwą rzeczywistość i emocje… prawdę o ludzkiej naturze, która niby ucywilizowana dalej krzywdzi innych w imię pieniędzy. Nie ważny jest kadr, poziom szumu, barwy, i tonal balans, ważne są emocje i przekaz…

  link do komentarza
  Katarzyna
  29 listopad, 2009

  Zdecydowanie najlepszym setem był „„Mara” – brutalne gangi Ameryki Środkowej”. Takie zdjęcia mogłyby być zapowiedzią niejednego gangsterskiego filmu jednak to co widzimy nie jest żadnym scenariuszem a codziennością rozgrywająca się w życiu Amerykanów. Każde zdjęcie przedstawia osobną historię, jakże nierealną dla nas..

  link do komentarza
  Piotr Macura
  30 listopad, 2009

  Dzięki za komentarze. Zamykam tym samym listę zgłoszeń, a zwycięzcy zostaną wyłonieni w poniedziałek (7 XII).

  link do komentarza
  Sebastian Matyszczak
  1 grudzień, 2009

  Paweł Opydo: dlaczego programiści nie pracują w Wigilię? Bo wtedy rodzi się bug

  Hahaha! Genialne w swej prostocie ;-)

  link do komentarza
  Piotr Macura
  7 grudzień, 2009

  Po burzliwej naradzie z udziałem kolegów, wybraliśmy zwycięzców. Kryteria jakimi kierowaliśmy się przy wyborze były głównie: sposób interpretacji zdjęć oraz opisanie emocji, jakie fotografie wywołały u odbiorców.
  W ten sposób wyróżnione zostały komentarze, których autorami są:
  Krzysztof Dembinski http://www.990px.pl/index.php/.....mment-1147
  GeoS http://www.990px.pl/index.php/.....mment-1084
  Anrii http://www.990px.pl/index.php/.....mment-1086

  Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie. Ze zwycięzcami skontaktuję się za kilka minut mailowo. Z całą pewnością będę jeszcze rozdawał koszulki z logo 990px, więc nie ma co załamywać rąk ;)

  link do komentarza
  JG
  8 grudzień, 2009

  Piotr Macura: Z całą pewnością będę jeszcze rozdawał koszulki z logo 990px, więc nie ma co załamywać rąk ;)

  Ciekawe bo ja mialem obiecaną i nie dostałem

  link do komentarza