Polowanie z nagonką

Z początkiem listopada w Wielkiej Brytanii rozpoczyna się sezon polowań z nagonką. Mimo faktu wprowadzenia w 2005 roku formalnego zakazu organizowania tego typu łowów, w ustawie zakazującej tej tradycyjnej rozrywki angielskich wyższych klas istnieją luki (czasem do polowań używa się nie psów, ale np. ptaków myśliwskich). Nie do obejścia jest jednak zakaz rozszarpywania zwierzyny przez psy gończe – można ich używać jedynie do wypłoszenia zwierzyny.
Wielu zwolenników tej rozrywki wierzy, że wraz z rosnącymi szansami Partii Konserwatywnej na zwycięstwo w przyszłych wyborach, ten sezon może być ostatnim w którym obowiązuje zakaz polowań z nagonką. (27 fotografii)

1

1. WIELKA BRYTANIA , Bromham: Jonathan Seed wyprowadza psy przed rozpoczęciem pierwszego polowania sezonu, organizowanego przez Avon Vale Hunt. (Foto: Matt Cardy/Getty Images)

2_91787126

2. WIELKA BRYTANIA, Altrincham: Jesienny poranek w okolicach Altrincham. (Foto: Christopher Furlong/Getty Images)

3

3. WIELKA BRYTANIA, Wiltshire: Kurtka, toczek oraz pozostałe atrybuty uczestnika polowania. (Foto: Matt Cardy/Getty Images)

4

4. WIELKA BRYTANIA, Bromham: Psy czekają na wypuszczenie z psiarni przed rozpoczęciem polowania z nagonką. (Foto: Matt Cardy/Getty Images)

5

5. WIELKA BRYTANIA, Bromham: Psy obserwują swojego opiekuna - Jonathana Seed’a - który zbliża się do psiarni. (Foto: Matt Cardy/Getty Images)

6

6. WIELKA BRYTANIA, Neston: Część psów przywożona jest na polowanie w specjalnych klatkach, przystosowanych do transportu na grzbiecie konia. (Foto: Matt Cardy/Getty Images)

7

7. WIELKA BRYTANIA, Birmingham: Lord Cobham (w środku) obserwuje zbierających się na polowanie członków Albrighton Woodland Hunt. (Foto: Christopher Furlong/Getty Images)

8

8. WIELKA BRYTANIA, Gloucester: Siedzący na koniu Ian Farquhar poprowadzi nagonkę foxhoundów. (Foto: Matt Cardy/Getty Images)

9

9. WIELKA BRYTANIA, Knutsford: Andrew German opiekujący się psiarnią Cheshire Forest Hunt. (Foto: Christopher Furlong/Getty Images)

10

10. WIELKA BRYTANIA, Gloucester: Ian Farquhar daje sygnał do rozpoczęcia polowania. (Foto: Matt Cardy/Getty Images)

11

11. WIELKA BRYTANIA, Bromham: Psy gończe gotowe do rozpoczęcia polowania w posiadłości Bromham. (Foto: Matt Cardy/Getty Images)

12

12. WIELKA BRYTANIA, Neston: Rusza pierwsze polowanie z nagonką w Avon Vale Hunt. (Foto: Matt Cardy/Getty Images)

13

13. WIELKA BRYTANIA, Badminton: Prowadzący nagonkę, Ian Farquhar, w towarzystwie psów. (Foto: Matt Cardy/Getty Images)

14

14. WIELKA BRYTANIA, Neston: Członkowie Avon Vale Hunt podczas polowania w Neston. (Foto: Matt Cardy/Getty Images)

15

15. WIELKA BRYTANIA, Badminton: Psy szukające tropu zwierzyny na polowaniu w Badminton. (Foto: Matt Cardy/Getty Images)

16

16. WIELKA BRYTANIA, Middlewich: Członek Cheshire Forest Hunt odbijający się w oku swojego wierzchowca podczas polowania zorganizowanego w Middlewich. (Foto: Christopher Furlong/Getty Images)

17

17. WIELKA BRYTANIA, Mark Beech: Parujący wierzchowiec oraz jeździec na polowaniu w Old Surrey Burstow West Kent. (Foto: Ian Waldie/Getty Images)

18

18. WIELKA BRYTANIA, Middlewich: Uczestnik Cheshire Forest Hunt delektuje się gorącym napojem. (Foto: Christopher Furlong/Getty Images)

19

19. WIELKA BRYTANIA, Bicester: Psy biorące udział w polowaniu z nagonką w Bicester. (Foto: Daniel Berehulak/Getty Images)

20

20. WIELKA BRYTANIA, Sedgefield: Członek South Durham Hunt wraz z psami podczas corocznego polowania w Sedgefield. (Foto: Christopher Furlong/Getty Images)

21

21. WIELKA BRYTANIA, Bicester: Członkowie Bicester and Whaddon Chase Hunt czekają na pozostawionych w tyle towarzyszy polowania. (Foto: Daniel Berehulak/Getty Images)

22

22. WIELKA BRYTANIA, Petworth: Chłopiec bawiący się z psami gończymi w Petworth. (Foto: Daniel Berehulak/Getty Images)

23

23. WIELKA BRYTANIA, Knutsford: Andrew German prowadzi psy gończe w Knutsford. (Foto: Christopher Furlong/Getty Images)

24

24. WIELKA BRYTANIA , Sedgefiled: Członek South Durham Hunt prezentuje upolowanego lisa podczas polowania z nagonką w Sedgefiled. (Foto: Christopher Furlong/Getty Images)

25

25. WIELKA BRYTANIA, Gloucester: Uczestnik polowania w Gloucester pozdrawia przybyłych gości. (Foto: Matt Cardy/Getty Images)

26

26. WIELKA BRYTANIA, East Grinstead: Jadący na rowerze Mark Bycroft odprowadza psy do psiarni. (Foto: Ian Waldie/Getty Images)

27

27. WIELKA BRYTANIA, Lacock: Jonathan Seed wznosi toast za udane polowanie w Lacock. (Foto: Matt Cardy/Getty Images)

Użytkownicy poszukiwali:

  • nagonka polowanie
  • zajmowal sie psami podczas polowania krzyzowka
  • dawny uczestnik nagonki podczas polowania z psami krzyzowka
  • dawny uczestnik nagonki z psami
  • uczestnik polowania z nagonką
  • zajmował się psami podczas polowania krzyżówka
  • mysliwi i nagonka w czasie polowania krzyzowka
  • uczestnik nagonki dawniej
  • polowanie z nagonka krzyzowka
  • dawna nagonka podczas polowania krzyzowka
O nas

Nazywam się Paweł Krawczyk i pracuję w Interii, gdzie jako fotoedytor odpowiadam za zdjęciową atrakcyjność strony głównej portalu. Zanim tu przyszedłem byłem miejskim fotoreporterem i fotografowałem niemal wszystko co działo się w Krakowie i okolicach (koncerty, mecze, protesty, otwarcia, zamknięcia, odsłonięcia, przekazania itd…). Teraz trochę mniej intensywnie fotografuję, ale codziennie przez mój monitor przechodzą setki zdjęć agencyjnych. I te najlepsze i najciekawsze wybieram dla was!

Newsletter

Poprzez fakt wprowadzenia adresu e-mail oraz kliknięcia w przycisk „wyślij” wyrażasz zgodę na otrzymywanie biuletynu informacyjnego serwisu 990px.pl. Usługa będzie świadczona z najwyższą starannością w trybie i na warunkach Regulaminu świadczenia usług przez INTERIA.PL Sp. z o.o.19 komentarzy do wpisu “Polowanie z nagonką”