Na patrolu. Zdjęcia z Afganistanu

4 września kolumna rosomaków jadąca do Ghazni wpadła w zasadzkę. W wyniku ataku zginął kolejny polski żołnierz, a kilku zostało rannych. Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak wyglądały te wydarzenia z punktu widzenia ich uczestnika, polecam blog mojego kolegi z INTERIA.PL, Marcina Ogdowskiego, który jechał w ostatnim z rosomaków i aktualnie przebywa w Afganistanie – zafganistanu.pl.
W dzisiejszym zestawie zdjęć zobaczycie na jakie sytuacje przygotowani powinni być żołnierze biorący udział w patrolach w tym rejonie. Narażeni na ataki ze strony talibów, starają się zbliżyć i nawiązać kontakt z lokalną ludnością, a za wszelką cenę uniknąć spotkania z „ajdikami”. (31 fotografii)

1

1. AFGANISTAN, Mian Poshteh: Żołnierz Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych w bazie Mian Poshteh z zarzuconym na szyję pasem amunicji. (Photo by Joe Raedle/Getty Images)

2

2. AFGANISTAN, Now Zad: Widok z punktu obserwacyjnego w Now Zad, na południu Afganistanu. (Photo by John Moore/Getty Images)

3

3. AFGANISTAN, Nawa: Marines przygotowują się do wyjścia na patrol z bazy Nawa w prowincji Helmand. AFP PHOTO/ Manpreet ROMANA

4

4. AFGANISTAN, Now Zad: Patrol przechodzący przez opuszczone, na skutek prowadzonych walk, miasteczko w prowincji Helmand. (Photo by John Moore/Getty Images)

5

5. AFGANISTAN, Garmsir: Afgański rolnik obserwujący przechodzący patrol w pobliżu miejscowości Garmsir. AFP PHOTO/ Manpreet ROMANA

6

6. AFGANISTAN, Mian Poshteh: Żołnierze chroniący się podczas patrolu za pancerzem humvee (High Mobility Multi-Purpose Wheeled Vehicle - Wielozadaniowy pojazd kołowy o wysokiej mobilności). (Photo by Joe Raedle/Getty Images)

7

7. AFGANISTAN, Nawa: Zabezpieczanie znalezionego podczas patrolu w prowincji Helmand „ajdik”. AFP PHOTO/ Manpreet ROMANA

8

8. AFGANISTAN, Garmsir: Anthony Zabala, 1. Batalion Inżynieryjny, chroni się przed eksplozją spowodowaną wejściem na IED. Na skutek wybuchu śmierć poniosło trzech żołnierzy. AFP PHOTO/Manpreet ROMANA

9

9. AFGANISTAN, Now Zad: Żołnierze oglądają zniszczenia pojazdu opancerzonego, który wjechał na improwizowaną minę. (Photo by John Moore/Getty Images)

10

10. AFGANISTAN, Now Zad: Ostrzał moździerzowy pozycji talibów prowadzony z stanowiska ogniowego w okolicach Now Zad. (Photo by John Moore/Getty Images)

11

11. AFGANISTAN, Garmsir: Żołnierze zbliżają się do mającego ich ewakuować śmigłowca transportowego CH-53. AFP PHOTO/SHAH Marai

12

12. AFGANISTAN, Mian Poshteh: Posiłki przerzuceno w rejon walk żołnierze 2. Brygady Marines. (Photo by Joe Raedle/Getty Images)

13

13. AFGANISTAN, Mian Poshteh: Żołnierze biorący udział w operacji „Khanjar” („Cios miecza”). Jej celem jest m.in. odzyskanie kontroli nad południowo – wschodnią częścią kraju. (Photo by Joe Raedle/Getty Images)

14

14. AFGANISTAN, Kabul: Afgański śmigłowiec wraca z misji do Kabulu. AFP PHOTO/Massoud HOSSAINI

15

15. AFGANISTAN, Helmand: Karabin maszynowy na pokładzie helikoptera patrolującego obszar nad rzeką Helmand. (Photo by John Moore/Getty Images)

16

16. AFGANISTAN, Nawa: Żołnierze w bazie Nawa po powrocie z patrolu. AFP PHOTO/ Manpreet ROMANA

17

17. AFGANISTAN, Mian Poshteh: Marines odpoczywający w bazie Mian Poshteh. (Photo by Joe Raedle/Getty Images)

18

18. AFGANISTAN, Mian Poshteh: Żołnierz odpoczywający podczas przerwy na patrolu w prowincji Helmand. (Photo by Joe Raedle/Getty Images)

19

19. AFGANISTAN, Mian Poshteh: Żołnierz 8. Kompanii Piechoty na patrolu w rejonie Mian Poshteh. (Photo by Joe Raedle/Getty Images)

20

20. AFGANISTAN, Mian Poshteh: Patrol marines biorący udział w operacji Khanjar w rejonie Mian Poshteh. (Photo by Joe Raedle/Getty Images)

21

21. AFGANISTAN, Mian Poshteh: Marines zabezpieczający część patrolowanego obszaru w rejonie Mian Poshteh. (Photo by Joe Raedle/Getty Images)

22

22. AFGANISTAN, Helmand: Amerykański patrol w wiosce w prowincji Helmand. FP PHOTO/ Manpreet ROMANA

23

23. AFGANISTAN, Mian Poshteh: Afgańczyk wracający do rodzinnej wioski przeszukiwany przez żołnierza kompanii Echo. (Photo by Joe Raedle/Getty Images)

24

24. AFGANISTAN, Mian Poshteh: Żołnierze rozmawiający z przedstawicielami starszyzny wioski odbitej z rąk talibów. (Photo by Joe Raedle/Getty Images)

25

25. AFGANISTAN, Baraki Barak: Żołnierz zabezpieczający ulicę podczas patrolu w wiosce Qader. AFP PHOTO/ MANAN VATSYAYANA

26

26. AFGANISTAN, Kabul: Amerykański patrol widziany z okna przylegającego do ulicy budynku. AFP PHOTO/Massoud HOSSAINI

27

27. AFGANISTAN, Kabul: Afgańczycy obserwujący przejazd kolumny humvee. AFP PHOTO/Massoud HOSSAINI

28

28. AFGANISTAN, Garmsir: Żołnierze przeszukujący zabudowania w podczas patrolu w prowincji Helmand. AFP PHOTO/ Manpreet ROMANA

29

29. AFGANISTAN, Mian Poshteh: Marines rozglądający się w celu ustalenia, z którego miejsca został ostrzelany jego oddział podczas patrolu. (Photo by Joe Raedle/Getty Images)

30

30. AFGANISTAN, Zabul: MEDEVAC (ang. Medical evacuation) - Ranny żołnierz ewakuowany z miejsca eksplozji miny przeciwczołgowej. AFP PHOTO/HO/US ARMY

31

31. AFGANISTAN, Kandahar: Helikopter CH-47 Chinook, czyszczony po misji przy zabezpieczaniu z powietrza oddziałów patrolujących południowe obszary Afganistanu. (Photo by Joe Raedle/Getty Images)

Użytkownicy poszukiwali:

 • zdjęcia z afganistanu
 • komentarze na nk do zdj
 • afganistan zdjęcia
 • Foty na nk
 • zdjęcia z wojny w afganistanie
 • zdjęcia afganistan
 • yhs-fullyhosted_003
 • afganistan zdjęcia z wojny
 • komentarze do zdjec na nk
 • AJDIK
O nas

Nazywam się Paweł Krawczyk i pracuję w Interii, gdzie jako fotoedytor odpowiadam za zdjęciową atrakcyjność strony głównej portalu. Zanim tu przyszedłem byłem miejskim fotoreporterem i fotografowałem niemal wszystko co działo się w Krakowie i okolicach (koncerty, mecze, protesty, otwarcia, zamknięcia, odsłonięcia, przekazania itd…). Teraz trochę mniej intensywnie fotografuję, ale codziennie przez mój monitor przechodzą setki zdjęć agencyjnych. I te najlepsze i najciekawsze wybieram dla was!

Newsletter

Poprzez fakt wprowadzenia adresu e-mail oraz kliknięcia w przycisk „wyślij” wyrażasz zgodę na otrzymywanie biuletynu informacyjnego serwisu 990px.pl. Usługa będzie świadczona z najwyższą starannością w trybie i na warunkach Regulaminu świadczenia usług przez INTERIA.PL Sp. z o.o.48 komentarzy do wpisu “Na patrolu. Zdjęcia z Afganistanu”

  taifoon
  7 wrzesień, 2009

  niezłe zdjęcia ale szkoda że nie naszych chłopaków :(

  link do komentarza
  Mario
  7 wrzesień, 2009

  nie ma sie co oszukwiac: nasze oddzialy nie sa w centrum uwagi w afganistanie, dlatego tak malo zdjec z ich udzialem. wyjatek stanowia zdjecia, ktore robione sa przez krajowych fotografow, ktorzy nadrabiaja braki wielkich koncernow mediowych

  link do komentarza
  Szymon
  7 wrzesień, 2009

  abstrahując od zdjęć – szkoda, że to nadal musi się tam dziać…

  link do komentarza
  waltharius
  7 wrzesień, 2009

  @Szymon – pytanie czy naprawdę MUSI? Bo ja mam coraz większe w tej materii wątpliwości…

  link do komentarza
  weeges
  7 wrzesień, 2009

  amerykanie utkleni tam tak samo jak ruscy…mija juz 5 lat od interwencji. ruskim zajel to 10 lat i tak nie dali rady…odnosnie zdjec- sa rewelacjyne

  @ mario – w helmadzize stacjonuja glownie brytyjskie i amerykanskie jednostki. 2 dni temu podali ,ze 2 ludzi z korpusu szkocjiego zostalo ubitych..

  link do komentarza
  def
  7 wrzesień, 2009

  Prawda jest taka że jak im odpuścimy to któregoś dnia zapukają do naszych domów. Taka nacja, taka religia. Można mówić co się chcę ale oni i tak chcą nam w imie Boga… poderżnąć gardła.

  Sposób jest prosty. Niestety – podobnie jak polityka bezstresowego wychowywania dzieci te całe misje pokojowe a nawet wojny … nie przyniosą efektów.
  Nigdy.
  Trzeba dzień po dniu skupiać wszystkich w perymetrze, wysłać 100 atomówek i pożegnać problem raz na zawsze. Historia oceni. Ale nas – żywych.
  A o to walczymy. O prawo do życia więc zróbmy to raz i brutalnie bo póki co to wygląda tak jakby zwarta kompania policjantów starała się rozmawiać z nacierającymi kibolami. To się nie sprawdza.

  link do komentarza
  Glen
  7 wrzesień, 2009

  No nie wiem. A może po prostu dać im spokój i niech sobie żyją po swojemu…

  link do komentarza
  rokefeler
  7 wrzesień, 2009

  oj def, oj def.
  To byla prosta wojna domowa, a nie jakies ideolo niewiadomo co. Sto lat temu brytole opuścili afganistan i nikt ich nie zjadł. Trzydziesci lat temu ruscy i tez ich nie zjedli afgani. Wiec prawda jest taka ze jak im opduscimy to po prostu taliby będą chciały zdobyć władze i tyle.

  link do komentarza
  olafson
  7 wrzesień, 2009

  w ogóle inny świat niż nasz
  gdyby nie ta wojna to chętnie bym tam pojechał zwiedzać tamtejsze tereny

  świetne foty
  na 3 foto, żłonierz jakby trochę zaspany :)

  link do komentarza
  personalmessiah
  7 wrzesień, 2009

  Zdjęcie 6. czy ten Pan po lewej ma przyczepiony do kasku telefon komórkowy?

  link do komentarza
  maciek9980
  7 wrzesień, 2009

  @personalmessiah
  To jest miejsce do montażu uchwytu do noktowizora (takowy uchwyt ma żołnierz na pierwszym planie)

  link do komentarza
  Rudy
  7 wrzesień, 2009

  Zdjęcia fajne. A na 6. zdjęciu żołnierz ma na hełmie montaż pod noktowizor.

  link do komentarza
  vardi
  7 wrzesień, 2009

  „Nigdy nikomu nie udało się zdobyć Afganistan. Nikomu i nigdy…”

  link do komentarza
  maro
  8 wrzesień, 2009

  Świetna strona, piękne zdjęcia. Kawał dobrej roboty :)
  Pozdrawiam

  link do komentarza
  Szeryff
  8 wrzesień, 2009

  Prawda jest taka, że my wcale nie musimy z nimi ‚walczyć’ karabinami i bombami. Można ich wykończyć ekonomicznie. Ale widocznie komuś się to wszystko opłaca po prostu. Na wojnach się mimo wszystko nieźle zarabia.

  link do komentarza
  zeb
  8 wrzesień, 2009

  szeryff, a w jakiz to sposob? tam wiekszosc ludzi jest tak biedna, ze i tak nic nie kupuja, a jedza tylko to co im wyrosnie na wlasnym polu czy w ogrodku.

  link do komentarza
  kopor
  9 wrzesień, 2009

  bo to nie ten cel, nie ta klientela. ci o których mówisz to zwyczajni biedni chłopi. ludziom się opłaca sprzedawać broń talibom, oni mają za sobą większy „koncern” czy „organizację”, ktora karabiny kupuje i karabiny rozdaje. a ceny nie są niskie.

  link do komentarza
  nieustraszona
  9 wrzesień, 2009

  poco ta wojna?! tylko ludzie cięrpią…

  link do komentarza
  nieustraszona
  9 wrzesień, 2009

  ale fotki są super!!!ale jakoś naszych nie widać,a tam są i przelewają też krew

  link do komentarza
  olo
  10 wrzesień, 2009

  Wspaniale uzbrojeni żołnierze, i nie mogą dać rady grupce nawiedzonym talibom…

  link do komentarza
  kocik
  10 wrzesień, 2009

  mój wujek jest w afganie, dziś zginą jego kolega z bazy,

  Ta prawdziwa wojna między Stanami a Rosią toczy się
  chyba od 60lat, i to sie nie zmieni
  jedni wspierają jedną stronę drudzy drugą
  Korea, Wietnam, teraz Afganistan i Irak,
  czemu bo im się super-imperiów zachciało.

  link do komentarza
  Cago
  10 wrzesień, 2009

  @olo: polecam „Afganistan: czas wojny” Radka Sikorskiego. tak TEGO Sikorskiego. Bardzo ciekawie przedstawione są motywacje Afgańczyków za czasów jak siedzieli tam Rosjanie. Autor tam był i właśnie z ich perspektywy jest ta książka pisana. A co do zdjęć, naprawde przednie, choć niekiedy ryzykownie robione. Brawa dla autora. Szczególnie mi się podoba nr 10 gdzie widać zarys pocisku moździerzowego wylatującego z lufy. Ale reszta też piękna.

  link do komentarza
  Pingback zAfganistanu.pl - WebFan
  11 wrzesień, 2009

  […] Więcej zdjęć z patrolu można znaleźć na 990px.pl […]

  link do komentarza
  st41k3r
  11 wrzesień, 2009

  gdzie mogę znaleźć te zdjęcia w wysokiej rozdzielczości?/?? tak żeby dać na pulpit :P błagam, powiedzcie

  link do komentarza
  Pawel
  14 wrzesień, 2009

  @st41k3r

  Tutaj są zdjęcia niezłej jakości ;)
  [http://blogs.sun-sentinel.com/click/2009/07/us-marines-in-helmand-province-afghanistan.html]

  Pozdrawiam

  link do komentarza
  Sławek
  17 październik, 2009

  Wierzysz w to co piszesz ? Ich kultura jest o 1300 lat starsza od naszej. Mają prawo żyć w/g kanonów własnej wiary, zgodnie z własnymi przekonaniami. Prowadzą z nami Świętą Wojnę, bo ich napadliśmy, okupujemy ich kraj próbując narzucić im nasza kulturę i euro – amerykański styl życia, którego oni nie chcą, bo kłóci się z ich wychowaniem, religią i tradycjami. W tej wojnie nie chodzi o wyzwolenie narodu afgańskiego – to oczywista bzdura. Walczymy o ropę, a dokładniej o budowę bezpiecznych gazo – ropo-ciągów z Kaukazu z pominięciem Rosji !!

  link do komentarza
  Borol
  8 listopad, 2009

  personalmessiah ,to jest montaż na noktowizje.

  link do komentarza
  Ja
  9 luty, 2010

  Borol jaki ty głupi jesteś! przecież juz kilka razy zostało powiedziane po co jest ten zaczep na hełmie. Ogarnij się i nie pisz wysztkiego co Ci na język ślina przyniesie

  link do komentarza

  […] you guys happen to check the link someone posted on that site. Gotta check those pics too!! Na patrolu. Zdj?cia z Afganistanu – 990px.pl ? fotoreporta?e, galerie zdj??, fotografia cyfrowa __________________ "If you can read this, thank a teacher. If it's English, thank a […]

  link do komentarza
  jade na vII zmianę
  11 marzec, 2010

  MARIO nasi odwalają lepszą robotę zdjęcia są zakazane napwewno lekko nie maja

  link do komentarza
  ajduk
  10 kwiecień, 2010

  Kazdy ,ktory byl dostaje szczepionke powrotu. Gubiac celowosc . Liczy sie tylko byc…

  link do komentarza
  Hadesss
  22 czerwiec, 2010

  Zdjęcia 6, 12, 12, 18 – Operacja Strike of the Sword w Helmand Afganistan – 2nd MEB – Echo Company, 2nd Battalion, 8th – Czerwiec 2009

  Zdjęcie 19 – W Kopusie nie ma 8 kompanii :) Kompanie mają oznaczenia literowe A-Alpha, B-ravo, L-Lima itd …. Chodzi oczywiście o 8 Regiment Piechoty Morskiej

  Drogi Panie Autorze, zanim pod czymś się podpiszesz, sprawdź czy wypisujesz głupot…

  link do komentarza
  Piotr Macura
  28 czerwiec, 2010

  Zdjęcia 6, 12, 12, 18 – OperacjaStrike of the Sword w Helmand Afganistan – 2nd MEB – Echo Company, 2nd Battalion, 8th – Czerwiec 2009Zdjęcie 19 – W Kopusie nie ma 8 kompanii :) Kompanie mają oznaczenia literowe A-Alpha, B-ravo, L-Lima itd …. Chodzi oczywiście o 8 Regiment Piechoty MorskiejDrogi Panie Autorze, zanim pod czymś się podpiszesz, sprawdź czy wypisujesz głupot…  

  Nie do końca wiem, co masz na myśli (ale cieszę się, że się podpisałeś :). Co do opisu np. do zdjęcia #18, oryginalny głosił: „[…]8th Marines Echo Company […]”,

  link do komentarza
  Hadesss
  29 czerwiec, 2010

  8th Marines = 8th Marine Regiment

  link do komentarza
  akukwadrat
  3 sierpień, 2010

  co znaczą słowa „zginęło trzech żołnierzy”. ile jest warte życie żołnierza. czy żołnierze są po to żeby ich zabijać? czy raczej mają chronić naszego bezpieczeństwa?
  czy żołnierze muszą ginąć, bo politycy nie mogą się dogadać?
  zbyt dużo pytań, zbyt dużo wątpliwości!
  chodzi o pieniądze?
  za pieniądze dam się zabić?

  link do komentarza
  gesaprim
  24 sierpień, 2010

  po co to wszystko???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  !!!

  link do komentarza
  van_trompka
  14 wrzesień, 2010

  Jak to po co? Bo ludzie mają inny pogląd na życie .)

  link do komentarza
  Zdenek
  1 listopad, 2010

  zabezpieczaniu z powietrza oddziałów

  Szkoda Was chłopaki jesteście dzielni.Myśle że sami pojechaliście,lub poprzez młodzieńczą ciekawość.Traktują Was jako najeźdzcców na ich kraj.Ruscy wojowali i co ? Naszego biednego kraju nie stać na misje,nie jankiesi kasa walą.Wracajcie szybko do rodzin Ż Y W I !

  link do komentarza
  Zdenek
  1 listopad, 2010

  Wierzysz w to co piszesz ? Ich kultura jest o 1300 lat starsza od naszej. Mają prawo żyć w/g kanonów własnej wiary, zgodnie z własnymi przekonaniami. Prowadzą z nami Świętą Wojnę, bo ich napadliśmy, okupujemy ich kraj próbując narzucić im nasza kulturę i euro – amerykański styl życia, którego oni nie chcą, bo kłóci się z ich wychowaniem, religią i tradycjami. W tej wojnie nie chodzi o wyzwolenie narodu afgańskiego – to oczywista bzdura. Walczymy o ropę, a dokładniej o budowę bezpiecznych gazo – ropo-ciągów z Kaukazu z pominięciem Rosji !!

  Też myślę jak Ty 1:1,jesteście u nich najeźdzccami.Ruskich trochę naginęło i co? Pojechaliście dobrowolnie myślę,odsłużyłem wojsko w tym p…PRLu.Mieliśmy do dyspozycji ruskie proce nie broń,ruchy trzymali łapę na tym.Umiał bym Wam tylko napoje roznosić,tyle mnie nauczono ! Pozdrawiam żołnierze wracajcie zdrowi do domów.

  link do komentarza
  Zdenek
  1 listopad, 2010

  co znaczą słowa “zginęło trzech żołnierzy”. ile jest warte życie żołnierza. czy żołnierze są po to żeby ich zabijać? czy raczej mają chronić naszego bezpieczeństwa?
  czy żołnierze muszą ginąć, bo politycy nie mogą się dogadać?
  zbyt dużo pytań, zbyt dużo wątpliwości!
  chodzi o pieniądze?
  Giniecie za na własne życzenie oni Was nie prosili jesteście najeźdzcami.Oni na nas Talibów nie wysyłali,ew terrozyzmem się bronią.
  My też dla Solidarności przyspawaliśmy pociąg do torów kiedyś.Wieziony ładunek nam się nie podobał,chodziło o żarcie tez.
  A może macie przyjemność sobie postrzelać,takie zachcianki mają dzieci.Tymi wyprawami pogłębiacie biedę w kraju,nie stać nas na to.
  Czy psychicznie po powrocie nadacie się do jakiejś pracy ?
  Jaką rentę Wam będą płacic (ile)?
  za pieniądze dam się zabić?

  link do komentarza
  Mario
  1 listopad, 2010

  Prawda jest taka, że my wcale nie musimy z nimi ‘walczyć’ karabinami i bombami. Można ich wykończyć ekonomicznie. Ale widocznie komuś się to wszystko opłaca po prostu. Na wojnach się mimo wszystko nieźle zarabia.

  Niech im płacą za ropę – nie za fryko brać.USA chce żyć ponad stan śmiejąc się z biednych.Bez żadnych wykończeń ich siłą,też chcą normalnie żyć.Jankiesi testują broń na żywych urganizmach.Na trudno dostępnym terenie będą na was polować z gór,tak mawiali ruscy żołnierze.Jesteście bardzo odważni !!!!!!!!!!!!

  link do komentarza
  Cymes
  1 listopad, 2010

  szeryff, a w jakiz to sposob? tam wiekszosc ludzi jest tak biedna, ze i tak nic nie kupuja, a jedza tylko to co im wyrosnie na wlasnym polu czy w ogrodku.

  Są też szczęśliwi,ostatni kawałek chleba odadzą nie to co u nas.Zaczyna nam odpalać w główkach od dobroci nie którym.Jeśli nie mamy swego ogródka przywożą nam zatrute chemią.Nasze biorą do siebie żyjąc ponad stan śmiejąc się z darmorobów.

  link do komentarza
  KURZOCZEK
  14 styczeń, 2011

  Jak w dupie byłeś i gówno widziałeś to się nie wypowiadaj. Jak nie jesteście żołnierzami to nie macie nawet prawa komentować naszego pobytu tam. Poczytajcie troche, pooglądajcie wiadomości i programów publicystycznych na ten temat to pogadamy o afganie. Pozdro

  link do komentarza
  Łukasz Reszka
  30 wrzesień, 2011

  Mi się najbardziej podobają 2 i 26. Niektórzy mówią, że reportaż to reportaż, ale nie ma porównania między reportażem np. ślubnym a wojennym.

  link do komentarza
  Kasiek
  13 grudzień, 2011

  yyy jak by wam to powiedziec Panowie:) jak to powiedzial moj znajomy ” jade tam bo tam sa moi kumple i nie po to wstapilem do Armii zeby tylko brac dobra pensje ale tez po to by c zolnierzem ” nie zapominajcie ze slowo zolnierz nie osnacza tylko noszenie munduru w jednostce wojskowej odbebnienia 8 godzin i raz w tygodniu lub na miesiac sluzby tylko wlasnie bycia na polu walki niezaleznie od tego czy to pole jest w naszym kraju czy innym. A prawda jest taka ze nasi zolnierze uczestniczac wlasnie w tych misjach nabrali doswiaczenia bojowego a nie tylko malowania trawnikow zeby jednostka wygladala na zadbana :)
  no a ja w sumie tez niedlugo dostane bilecik :)

  link do komentarza
  that site
  9 czerwiec, 2012

  You have remarked incredibly intriguing points! ps nice website.

  link do komentarza
  Zibi
  12 luty, 2013

  Jak chcą niech se giną to ich sprawa , wojsko w Polsce to głupota i tyle służą obcym a nie Polakom i chwalą się jakby nie wiadomo gdzie byli, 2 wojna światowa to były wyczyny a nie teraz ,potem chodzą po psychologach wstyd.

  link do komentarza
  Harrier
  25 czerwiec, 2013

  Jak chcą niech se giną to ich sprawa , wojsko w Polsce to głupota i tylesłużą obcym a nie Polakomi chwalą się jakby nie wiadomo gdzie byli, 2 wojna światowa to były wyczyny a nie teraz,potem chodzą po psychologach wstyd.

  Wstydem dla Polski są tego typu komentarze.

  link do komentarza